KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955019
nr 1395 5019
Kurt Lindon
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, "Kolbåt i Hammarbyhamnen". Signerad. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Kurt Lindon, född 1910 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:39:55
1/5 08:36:09